ÖNCELİK CAMİLERE VERİLDİ

Korono Virüs ile mücadelede yürüttüğü başarılı faaliyetlerle sık sık ülke gündemine taşınan Palandöken Belediyesi, 29 Mayıs'ta belirlenen şartlar dahilinde ibadete açılacak olan camiler için harekete geçti. ilçede bulunan bütün camileri dezefekte eden Palandöken Belediyesi, aynı zamanda camilerin tamamına el dezenfektan istasyonları kurdu.

SUNAR’IN DEĞERLENDİRMESİ

Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, "29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla birlikte valilik ve müftülüklerce belirlenen şartları uygun olan camileri ibadete açılacak. Cuma namazını kurallar içinde ifa edeceğiz. Palandöken Belediyesi olarak ilçemizde bulunan camilerimizin tamamını dezenfekte ettik, el dezenfaktan istasyonları kurduk. belli periyotlarda camilerimizde dezenfekte faaliyetlerimiz devam edecek." dedi

"EVDE KAL PALANDÖKEN"

Açıklamasında Bayramda sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Sunar, "Korona virüs illetinden biran önce kurtulmamız için alınan kararlara titizlik ve yüksek bir hassasiyetle uyum göstermemiz kaçınılmazdır.  Vatandaşlarımızdan sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik alınan karara uyma noktasında özel bir dikkat bekliyoruz. Toplum olarak ortaya koyacağımız mücadele çabası ve kararlılığı bu salgının ortadan kalkmasını sağlayacaktır. ‘ ifadesini kullandı.

TEBRİK

Birlik ve bütünlük içinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği doğrultuda Türkiye’nin covid19’la ciddi ve başarılı bir mücadele verdiğine işaret eden Sunar, ‘Ülkemiz ortaya koyduğu tıbbi performansla dünyanın övgüsünü topluyor. Bu çabaya önderlik edenlere minnettarız. İnşallah  bu illeti el, gönül ve bilgi birlikteliğiyle alt edeceğiz. ‘ dedi.

Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar değerlendirmesinin son bölümünde Palandökenlilerin Ramazan Bayramı coşkusunu paylaşarak, ‘Hemşehrilerimizin, Aziz Milletimizin, İslam Aleminin Ramazan Bayramını tebrik ile, hayırlara vesile olmasını niyaz ediyoruz." dedi