Yakutiye Belediyesi ekipleri asfalt, karo, bordür ve çevre düzenleme çalışmalarını ilçenin her köşesinde gece gündüz sürdürüyor.

            Yakutiye Belediyesi 44 Mahalle ve köyde değişim için tüm ekipleri ile birlikte hummalı bir çalışma başlatıldı.

            Geçen sezon 60 bin tondan fazla asfalt dökerek kendi tarihinde bir ilke imza atan Yakutiye Belediyesi asfalt ekipleri bu yıl kendi rekorunu geçerek 100 Bin ton asfalt dökmeyi hedefliyor. Öte yandan Yakutiye Belediyesi ekipleri kaldırımlarda bordür ve karo dizimi gerçekleştirerek  ilçeyi estetik bir görünüme kavuşturuyor.

Gökçeyamaç Mahallesi’nde Millet Konağı ve Sosyal Tesisler Yükseliyor.                 

            Yakutiye Belediyesi temeli geçen sene atılan ilçeye bağlıGökçeyamaç köyünde taziye evi, muhtarlık, düğün salonu, kütüphane, misafirhane gibi içerisinde sosyal alanlar oluşturan millet konağını yakın zamanda halkın hizmetine sunulacak.

Başkan Uçar “ Millet Konakları Köylerimize Prestij Kazandırdı”

Yaptığı yazılı açıklamayla göreve gelirken söz verdiği ilçedeki merkez mahalle ve köylerde yapılacak “Millet Konakları”nıngeçen sezon bir çok noktada hizmete sunulduğunu ve vatandaşlardan  çok olumlu görüşler aldıklarını söyledi.

Bu yıl yaz sezonu süresince de ihtiyaç duyulanmahalle ve köylerde millet konakları inşaatlarınınbaşlayacağını işaret eden Başkan Uçar şunları söyledi;

Yakutiye Belediyesi olarak ilçemizin hemen her köşesinde hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Halkımıza hizmet noktasında var gücümüzle çalışmaktayız.. Geçtiğimiz sezon 60 bin asfalt kaplaması yaparak ilçemizde bir ilke imza attık ve bu yıl ise hedefimiz 100 bin ton asfalt atarak ilçemizde toprak yol bırakmamaktır. Zamanla eskiyen ve hizmet süresini dolduran tüm kaldırımlarımızı yenileyerek halkımızın hizmetine sunuyoruz. Diğer yandan sezon başladığı günden buyana kısa süre  içerisinde yaklaşık 25 Bin 500 ton sıcak asfalt serimi yaparak 100 Bin ton asfalt hedefine emin adımlarla ilerlemekteyiz.

Tüm mahallelerimizde ihtiyaca göre millet konağı,  taziye evi, düğün salonu, kıraathane, imam evi, çoban evi, misafirhane gibi kalıcı eserler bırakacaklarını ifade eden Uçar, “Önümüzdeki günlerde tamamlanan diğer çalışmalarımız için de mütevazı açılışlar yapacaklarını sözlerine ekledi.

Uçar Asfalt Silindirinin Başına Geçti

Çalışmaları hemen her fırsatta yakından takip eden Başkan Uçar, işçilerle biraraya gelerek tatlı ikramında bulundu. Belediye çalışanlarından “Onlar bizim kahramanlarımız”diyen Uçar; Yakutiye için gece gündüz demeden büyük bir emekle çalışan mesai arkadaşlarımız bizim gözümüzde büyük bir kahramandır. Halkımıza hizmette bizimle birlikte mesai yapan işçi kardeşlerimizle Yakutiye’mizi inşallah daha da ileriye götüreceğiz dedi. Asfalt silindirinin başına geçen Uçar, işçilerle birlikte Kırmacı mahallesindeki asfalt çalışmalarına destek verdi.