Gelecek Partisi Erzurum İl Başkanı Av. Mustafa Zinnur Kara’nın daveti ile gerçekleştirilen basın ile buluşma toplantısına, Gelecek Partisi Sosyal Politikalar Başkanı Feramuz Üstün,  Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı Doğan Demir, Kurucular Kurulu Üyesi Hakan Koba, bölgeye bağlı il başkanları ile birlikte il yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Kendisine Gelecek Partisi Erzurum İl Başkanlığı görevinin tevdi edilmesinin ardından, Covid-19 Pandemi tedbirlerine rağmen yoğun bir çalışma ile teşkilatlanmada önemli yol aldıklarını dile getiren Başkan M. Zinnur Kara, Haziran ayı içerisinde ilçe kongrelerini, Temmuz ayı içerisinde de ise il olağan kongrelerini yaparak büyük kurultaya katılım için hazır hale gelmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

İl bazında hemen her kesime açık, liyakatin esas alındığı bir il yönetimi kurmayı amaçlayarak yola çıktıklarını dile getiren Kara, bu anlamda hedeflerine büyük ölçüde ulaştıklarını ifade etti.

İl başkanı Kara’nın ardından bir konuşma gerçekleştiren 24’üncü dönem Gümüşhane Milletvekili ve Gelecek Partisi Sosyal Politikalar Başkanı Feramuz Üstün; “Sadece Erzurum’da değil, ülke çapında yoğun bir şekilde devam ettiğimiz teşkilat çalışmalarımızı pandemi sebebi ile biraz yavaşlatmıştık. Normalleşme süreci ile birlikte hızımızı yeniden artırarak 81 ildeki teşkilatlanma çalışmalarımızı tamamlamayı ve büyük kongremizi tam teşekküllü bir şekilde 2020 yılı içerisinde gerçekleştirerek, olası tüm seçim seneryolarına hazır bir hale gelmeyi planlıyoruz.‘ dedi.

Yeni siyasi hareketlerin olası bir erken seçime girememesi için, iktidar partisi ve ortağı tarafından engelleme çalışmalarının da olduğunu vurgulayan Üstün, bununla birlikte milletin yoğun bir şekilde alternatif siyasi tercih arayışı içerisinde olduğunu, bu talebi ise Gelecek Partisi’nin ziyadesi ile karşıladığını ve bu anlamda Gelecek Partisi’ne büyük bir teveccüh olduğunu dile getirdi.

Ülke olarak, sosyoekonomik anlamda ciddi bir kriz içerisinde sürüklenildiğini belirten Üstün, bu krizin temelinde siyasi anlamda atılan yanlış adımların olduğunu vurguladı.

Özellikle mevcut yönetim sistemini net bir şekilde eleştiren Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Üstün, ‘Bir cumhurbaşkanı, yakasında tüm ülkeyi birleştiren bayrak rozeti yerine kendisine oy vermeyen diğer %49’u ötekileştiren bir parti rozeti takmamalıdır. Bir cumhurbaşkanı için bayrak dışında takılan tüm siyasi rozetler, ülke içerisinde kutuplaşma ve ayrışmalara sebep olur.’ dedi.

siyasi hareket olarak milletin adeta yönlendirmesi, temenni ve talepleri ile ortaya çıktığını bildiren Üstün, ‘Toplumun hemen her kesimini kapsayan, farklılıkları zenginlik sayarak güçlenen, istişareye dayalı kararlar ile adım atan bir siyasi hareket olarak iktidara talibiz ve bu anlamda milletimizin yoğun teveccühünden dolayı son derece mutluyuz’ dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ‘Herkes mahallesinden çıkıp gelsin. Türkiye’yi yeniden bütünleştirelim’ çağrısı üzerine Gelecek Partisi saflarına katıldığını belirterek söze başlayan Gelecek Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı Doğan Demir, ‘Farklı dünya görüşlerinin bir araya gelerek fikir fırtınaları gerçekleştirdiği ve varılan ortak, kapsayıcı kararlar ile yol aldığı bir siyasi hareketi hep birlikte oluşturduk. Ülkemizin birlikteliğe en çok ihtiyaç duyduğu böyle bir zamanda tüm siyasi parti liderleri ötekileştirici bir dil kullanırken, bizler Gelecek Partisi olarak kapsayıcı ve kucaklayıcı taraf olmayı tercih ettik.

Bizler alevileri CHP’ye, kürtleri HDP’ye, milliyetçileri MHP’ye ve dindarları da AKP’ye mecbur etmemek için Genel Başkanımız Sayın Davutoğlu’nun çağrısı üzerine mahallelerimizden kalkıp gelerek, daha önce birlikte yol yürümediğimiz faklı inanç ve coğrafyalara sahip kişiler ile bir aile gibi olduk.’ Dedi.