22 Kasım Cuma günü Erzurum Aziziye ilçesinde 20 yaşındaki İbrahim A. siyanür içerek intihara kalkışmış ve kimyasaldan etkilenen 17 kişi hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. 

Her zaman olduğu gibi sosyal medyada art niyetli kişiler iş başına geçerek karalama kampanyasına başladı. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin karantina altına alındığını ve 1 hafta hastanenin kullanılmaması gerektiği yönünde gerçeği yansıtmayan paylaşımlarda bulunan sosyal medya provakatörleri bilgi kirliliğine neden oldu. Konuyla ilgili hastane başhekimliği de yazılı bir açıklama yaparak yayılan haberleri yalanladı.

Bölge Eğitim ve Aaştırma Hastanesi tarafından yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi;

"Hastanemiz Acil servisimize dün saat 16:00 sularında 20 yaşında erkek hasta,  112 ve AFAD ekipleri tarafından şüpheli madde maruziyeti nedeniyle getirildi.

Hastanın yapılan ilk değerlendirmesi neticesinde şüpheli bir madde teması ve bu  maddenin solunum yoluyla bulaşma ihtimaline karşı gerekli kontaminasyon tedbirleri çerçevesinde acil servise kısa bir süre hasta kabulüne kapatıldı.

Acil servisimize getirilen şahsın beraberinde olan şahıslarda alınan bu tedbirler kapsamında müdahale ve incelemeye alınmış vaka ve vakayla teması olan  kişilere gerekli tedavi verilmiştir.

Hastanemiz acil servisinde yapılan müdahalelerin ardından servisimizde gerekli sterilizasyon  ve ölçümler yapılmış mevcut hizmetini sorunsuz bir şekilde bu gün itibariyle kaldığı yerden devam etmeye başlamıştır.

Hastanemizin karantinaya alındığı ve hastaneye 1 hafta gidilememesi konusunda sosyal medyadan yapılan yayınlar asılsızdır."