Yerel seçimler yaklaştıkça, aday adaylığı başvurularında da artış yaşanmaya başlandı. Pasinler İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Kaya, görevinden istifa ederek Tortum Belediye Başkanlığı’na AK Parti’den aday adayı oldu. Başvuru evraklarını AK Parti Tortum İlçe Başkanı Ömer Hancı’ya teslim eden Kaya, “Tortum’u cazibe merkezi haline getirmeye kararlıyız. Aday gösterilmemiz halinde el ele verecek, istişare ve gönül birliği içerisinde önce seçimler, ardından Tortum’un yarınları için çalışacağız” dedi.

 

BAŞVURU EVRAKLARINI HANCI’YA TESLİM ETTİ

Yılların eğitimcisi olan ve Pasinler İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak yürüttüğü başarılı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Kenan Kaya, AK Parti’den Tortum Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu. Köylüleri, yakınları, öğrencileri ve eğitimci meslektaşlarından oluşan bir heyetle birlikte AK Parti Tortum İlçe Başkanlığı’na adeta çıkarma yapan Kenan Kaya, başvuru evraklarını İlçe Başkanı Ömer Hancı’ya teslim etti. Çıktığı bu yolun kendisine ve kendisi gibi Tortum Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan tüm dava arkadaşlarına hayırlı olması dileklerinde bulunan Kenan Kaya, “Başka Tortum yok. Bu ilçenin birçok alanda saklı potansiyelleri var ve inşallah bu görev bize tevdi edilirse, onları değerlendirecek ve Tortum’un yarınlarını hep birlikte inşa edeceğiz” diye konuştu.

“TORTUM İÇİN ÖZEL PROJELERİMİZ VAR”

Tortum’un başta turizm ve tarım, meyvecilik ve yanı sıra madencilik gibi çeşitli alanlarda değerlendirilip, katma değer üretimine imkân sunacak potansiyellere sahip olduğunu vurgulayan Kenan Kaya, “Tortum’u, Erzurum’un ve bölgenin çekim merkezi haline getirebilecek projelerimiz var. Tortum’a kaybettiği nüfusu geri kazandırmaya yönelik olarak atacağımız adımlar var. Biz Tortumluyuz ve Tortum’u seviyoruz. İlçemizi yaşanabilirlik düzeyi yüksek bir yerleşim merkezi haline getirmek, sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan gelişimine önayak olmak istiyoruz. Tortum’u sahip olduğu değerlerle ön plana çıkarmak ve marka haline getirmeyi arzu ediyoruz. Bu rüyamızı inşallah Tortumlu tüm hemşehrilerimizle el ele, omuz omuza vererek gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“ORTAK PAYDAMIZ TORTUM OLMALI”

AK Parti Tortum İlçe Başkanı Ömer Hancı da, Tortum’da mikro milliyetçiliğin önemine vurgu yaparak, “16 yıldır iktidarda olan AK Partimiz için gecemizi gündüzümüze kattık, çalıştık ve çabaladık. Hal böyle iken bu emeğimizin karşılığını da elbette görmeyi isteriz. Bu da ilçemizin gelişmesine katkıda bulunacak, cenaze gördüğünde ağlayıp, düğün gördüğünde oynayacak, insanımızın halinden anlayacak, onların duygu ve düşüncelerine tercüman olacak yöneticilerle, belediye başkanlarıyla mümkün olacak. AK Parti’nin İlçe Teşkilatı olarak, aday adaylarımızdan bizim beklentimiz de bu yöndedir. Ortak paydamız Tortum olmalıdır, Tortum’un geleceği olmalıdır” şeklinde konuştu.

Kenan Kaya’dan aday adaylığı başvuru evraklarını teslim alan AK Parti İlçe Başkanı Ömer Hancı, ardından yönetimi ve Kaya’yı yalnız bırakmayan heyetle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.