Cuma namazı sonrası kurulan standda yapılan sağlık taraması çalışmalarına İlçe Kaymakamı Mehmet Aksu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Erdem de katıldı.
İlçe Kaymakamı Mehmet Aksu burada yaptığı açıklamada " Sağlık insanların ancak kaybettikten sonra kıymetini bildiklerini ve en çok keşke dedikleri şeydir. Bu yüzden sanki kendilerine hiç bir şey olmayacakmış gibi sağlıklarını düşünmeden yaşamaktadırlar. Zararlı alışkanlıklar ile bütün vücutlarını sağlıklarını mahvetmektedirler. Bu aşamada zaman sonra sağlıkları bozulunca da keşkelerimizi dile getiriyoruz." dedi.
Toplum Sağlığı Müdürlüğü ekiplerinin ilçede yapmış oldukları uygulamadan memnun olduklarını belirten Kaymakam Aksu, sağlık görevlilerine teşekkür etti.
Toplum Sağlığı Müdürü Dr Mert Büyükikiz ise yaptığı açıklamada, Aşkale Toplum Sağlığı Merkezi olarak toplum da sık görülen hastalıklar ön erken tanısı ve önlenmesi amacıyla ilçe merkezinde halka yönelik tansiyon arteriyel kan şekeri ölçümü yaptıklarını belirterek tarama sonrası boy ve kilo ölçümlerini yaptıklarını dile getirdi.