Kalabalık bir kadroyla gelen emniyet personeliyle tek tek tokalaşan ve günlerini kutlayan Vali Azizoğlu, Türk polisi dünyanın her yerinde adından övgüyle söz ettiren bir kurum haline geldiğini söyledi.

Yurt içinde kanun ve nizam hâkimiyetini sağlayan, mazlum ve mağdurun yanında, suçlu ve zalimin karşısında en iyi çalışan teşkilatların başında geldiğinidile getiren Azizoğlu, “Artık Türkiye’de ve ilimizde terör ve suç örgütlerinin adları duyulmuyor. Polis teşkilatımızın başarılı ve gayretli çalışmalarıyla çözülmüştür. Polis teşkilatımız devletimizin insanlarımıza karşı güler yüzünü, şefkatli kollarını uzatıyor, suçlu olanlara da gerekli yüzünü gösteriyor. Bu vesile ile Türk Polis Teşkilatımızın 173’üncü yılını kutluyor, vatan için canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı günler diliyorum” dedi.

TÜRK POLİS TEŞKİLATI 173 YAŞINDA

Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıldönümü Erzurum’da kutlandı. Kutlama etkinlikleri kapsamında ilk olarak Havuzbaşı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende çelenk sunumu yapılarak Saygı duruşunda bulunuldu İstiklal Marşı okundu.

Düzenlenen törene; Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Polis Okulu Müdürü Mesut Gezer ve emniyet mensupları katıldı.

Çelenk sunumunun ardından Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mehteran Ekibi ve emniyet güçleri bayraklarla Havuzbaşı Atatürk anıtından Cumhuriyet Caddesine kadar yürüdü. Mehteran ekibinin mini konserinin ardından Polis Evinde şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verildi.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. Yıldönümü gün içerisinde çeşitli programlarla devam etti.