İlçenin Kırık Mahallesi’nde Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni yapılan köprüye, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in ismi verildi. 
Belediye meclis üyelerinin oyuyla verilen isimle Mehmet Sekmen’e karşı büyük bir vefa örneği sergilendi. Horasan Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın, köprüye ismin verilmesinde gösterdikleri hassasiyetten dolayı tüm meclis üyelerine teşekkür etti.
BAŞKAN AYDIN; "MEHMET SEKMEN; HORASANIN 40 YILLIK SORUNA EL ATTI"
Erzurum'un Horasan ilçesinde yaklaşık 40 yıldır yapımı yılan hikayesine dönen Kırık Köprüsü'ne Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen el attı. Horasan ile 22 köyün ulaşımını sağlayan köprünün olmaması 500 metrelik yolu 10 kilometreye kadar uzatıyor. Aras Nehri üzerine yapılacak olan köprü ile birlikte Horasan'ın 40 yıllık bir sorunu daha tarihe karışacak.
Horasan Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın, ilçesine yaptığı hizmetlerden dolayı Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'e teşekkür etti. Sekmen'in ilçe belediyelerine adeta ağabeylik yaptığını dile getiren Başkan Aydın, "Horasan ilçemiz ve hemşerilerimiz adına ne zaman kapısını çalsak, sağolsun başkanımız bizi geri çevirmiyor. Bugüne kadar ilçe olarak çok ciddi desteklerini gördüğümüz sayın başkanımız son olarak, ilçemizde 40 yıllık bir soruna da el attı. Geride bırakılan onlarca yıla rağmen, bir çok siyasetçinin seçim malzemesi haline getirdiği Kırık Köprüsü sorunu Büyükşehir Belediyemiz tarafından inşallah yapılarak ilçemize kazandırılacak. İlçemize bağlı 22 köydeki vatandaşlarımıza çok ciddi külfet getiren bir sorun daha tarihe karışacak. Ben hemşehrilerim adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen'e ve değerli ekibine teşekkür ediyorum. Her şey Horasan için ilkesiyle, ilçemize ve hemşerilerimize el ve gönül birliği içerisinde hizmete devam edeceğiz." dedi.