Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları MYK üyesi M.Belma Erdoğan, ve MKYK üyesi Canan Baran İzgi beraberinde, İl Kadın Kolları Başkanı Hilal Demir,ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u makamında ziyaret ettiler. Yerel seçimler öncesi teşiklatlarla ilgili çalıştaylar düzenlediklerini belirten Erdoğan,  Erzurum genelinde çalışmalarda bulunduklarını, bu nedenle çeşitli toplantı ve etkinliğe katıldığını söyledi. Belma Erdoğan,  "Önümüzde seçimler var, biz kadın teşkilatları olarak buna ne kadar hazırız, eksiklerimiz nelerdir bu amaçla bir çalışma çerçevesinde görev yapıyoruz. Toplantılar yaptık, çalışmalarımız sürecek. Gittiğimiz her noktada, katıldığımız etkinliklerde Ali Korkut isminden sitayişle bahsedilir gördük. Vatandaşlar, teşkilat mensuplarımız yapılan çalışmaları ve Başkanımızın hizmetlerinden oldukça memnun görünüyorlar. Bunun için kutluyorum.

2019 Ak Parti ve Türkiye için çok önemli. Cumhurbaşkanımızın büyük önem verdiği süreç yaklaşıyor. Teşkilatlarımızın, mensuplarımızın perofrmansına bakıyoruz. Nasıl daha başarılı olabiliriz, bunu görmeye çalışıyoruz. Kadın Kollarımızın oldukça heyacanlı ve aktif olduğunu görebiliyoruz. Tespit ettiğimiz başka bir nokta ise Yakutiye Belediye Başkanımız Ali Korkut'un teşkilatlarımız ile uyumlu çalışması ve onlara verdiği destek. Teşkilatlarımızın her kademesinde Başkanımız Ali Korkut'un yaptığı katkılar memnuniyet yaratmış. Bizde mutlu olduk" dedi.

Ali Korkut, baskısını kendilerinin yaptığı Erzurum'un büyük değerlerinden Muhammed Lütfü Efendi'nin eserini konuklarına taktim etti.  Ali Korkut, partinin her kademesinin Cumhurbaşkanının temposuna ayak uydurma gayretinde olması gerektiğini hatırlatarak "Her kesime, belki her bir ferde dokunmak gerekiyor. Teşkilatımızın her kademesiyle, özellikle kadın kollarıyla işbirliğimiz var, ortak çabalarımızla çalışmalarımızı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Ali Korkut, kentsel dönüşüm projeleri ve tarihi eserlerle ilgili projelerinden bahsederken, Üç Kümbetler Projesini maket üzerinden anlattı.