Kaymakam Adayı Tufan Gilen başkanlığında gerçekleştirilen Ekim Ayı Halk Günü Toplantısına katılan vatandaşlar sorunlarını dile getirdi. Toplantı da söz alan vatandaşların büyük çoğunluğu geçtiğimiz hafta ilçe merkezindeki okullarda görevlendirilmek üzere İŞKUR tarafından alımı yapılan ve büyük tartışmalara neden olan alımlar damga vurdu.
İŞKUR alımlarının kura yöntemiyle değil de, form doldurularak alınmasından yakınan vatandaşlar, yeniden kura yönteminin hayata geçmesi yönünde taleplerini ilettiler.
Geçim sıkıntısı yaşadıkları gerekçesiyle söz alan bazı vatandaşlar, sorunlarına çözüm bulunmasını istedi. Evli ve üç çocuk babası Firgani Başar isimli bir vatandaş ise, malulen emekli olması için bin günlük sigortaya ihtiyacı olduğunu, belediye başkanının kendisine yardımcı olmadığını ifade ederek, Kaymakam Adayı Gilen’den iş istedi. Aday Kaymakam Tufan Gilen’in, kaymakamlık bünyesinde iş imkânı oluşturamadıklarını belirtmesi üzerine Başar, elindeki poşette bulunan ilaçları getirerek heyetin masasına döktü. Daha sonra sakinleştirilen Başar, toplantı salonundan ayrıldı.
Diğer vatandaşların da sorunlarının dinlenmesinin ardından yine aylık düzenli olarak gerçekleştirilen Asayiş Toplantısı’na geçildi. Bu toplantıda ise mahalle muhtarları sorunlarını dile getirdi.