Eşi Emine Erdoğan ile birlikte düğün merasimine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada büyük bir ilgiyle karşılandı. Başkan Mehmet Sekmen’in oğlu Eyüp Sekmen ile Sultan Aşıkkutlu’nun nikâhını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal kıydı. Mutlu çiftin nikâh şahitliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya, Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak ve Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu yaptı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, düğün merasiminde yaptığı konuşmada, “Evlilik uzun bir yolculuk. İyi günler olduğu kadar kötü günler de var. Mutluluklar paylaştıkça çoğalır. Kötü günleri sabırla Rabbim mutluluğa dönüştürür. Çocuk sahibi olmakla ilgili çiftimize bir nasihatim var. Bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur denge olur, dört olur bereket olur. Gerisi Allah kerim. Rabbimizin emri malum. Peygamberimiz, ‘Diğer topluluklara karşı ümmetimin çokluğuyla iftihar edeceğim’ diye buyurmuştur. Güçlü milletler, güçlü ailelerden oluşur. İki tane kıymetli evladımız var. Allah mesut ve bahtiyar eylesin” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından geline evlilik cüzdanını verdi.
Yoğun katılımın olduğu düğün merasiminde Başkan Mehmet Sekmen, davetlilere teşekkür ederek, “Düğün törenimizi şereflendiren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’ye ve tüm davetlilere şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.