Aziziye İlçe Yönetiminin Haftalık Olağan Toplantısının bu haftaki konuğu Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen oldu. Yaklaşık iki aydır sürdürülen esnaf ve vatandaş gezileri hakkında Başkan Sekmen’e, sorun ve çözüm önerilerini sunan Aziziye İlçe Başkanı Ensar Coşkun, birebir vatandaşa dokunarak sorunlarını dinlemenin olumlu dönüşleri olduğunu dile getirdi. Vatandaşların sıklıkla yerel yönetimlerden büyük beklentileri olduğunu hatırlatan Başkan Coşkun, “Gittiğimiz her yerde belediye hizmetleri konusunda ufak tefek dahi olsa istekler oluyor. Görünüşte küçük olan bu hizmetler vatandaş nezdinde adeta büyük bir sorun teşkil edebiliyor. Bunların çözümü için raporlar hazırlayıp yerel yöneticilerimizle paylaştık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’e bu anlamda sorunlar ve çözüm önerilerini içeren raporu takdim edip birebirde anlatma gereği duyduk” şeklinde konuştu.
“Hizmette beklenti seviyeleri yükseliyor”
Vatandaşlarla ve ilçe esnafı ile yapılan birebir mülakatlarda yerel yönetimlerden daha elle tutulur beklentilerin oluştuğuna dikkat çeken Aziziye İlçe Başkanı Ensar coşkun, “AK parti belediyeciliği artık yol su asfalt hizmetlerini sıradan hale getirdiği gibi böylesi rutin belediye hizmetleri konusunda vatandaşın beklentileri yok denecek kadar az. Öyle ki artık rutinin dışında hizmet beklentileri var. Sosyal donatı alanlarının artırılması konutlaşma gibi daha somut projelerin yapılması beklenmektedir. Bu durum 15 yıllık AK Parti iktidarının yerel yönetimlerde geldiği noktayı göstermektedir” dedi.
Sekmen; Hedefimiz sanayileşen bir Erzurum
Aziziye İlçe Yönetimi ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise bu tür toplantıları sıklıkla yapılmasını arzuladığını söyledi. Erzurum’da belediyecilik hizmetlerine büyük bir ivme kazandırdıklarını söyleyen Başkan Sekmen, Kış turizminin gelişmesi, tarım ve hayvancılığın hak ettiği konuma getirilmesi gibi büyük çapta hizmetlere imza attıklarını ifade ederek, bölgedeki işsizliğin azaltılması için sanayileşmenin Erzurum’da artması için çalıştıklarını söyledi. Sanayileşen bir Erzurum’un işsizliğinin sıfırlanacağına vurgu yapan Başkan Sekmen, “Yıllarca İpek yolunun merkezi olan Erzurum ne var ki ekonomik anlamda hak ettiği yerde değil. Sanayileşmenin artırılması için devletimizin desteklerinin yanı sıra biz yerel yönetimlerinde çabaları görmezden gelinemez. İnşallah bundan sonraki büyük gayretimiz sanayileşme üzerinedir” diye konuştu.