Muhtarların mahalle ve köyler ile ilgili sorun ve görüşlerini de alan Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, istişarenin önemine değindi. Palandöken Belediyesi olarak ilçe için çok güzel çalışmaları el birliği içerisinde gerçekleştirdiklerini ve bundan sonraki süreçte de Palandöken ilçesi için çalışacaklarını dile getiren Başkan Bulutlar, şunları söyledi: "Belediye Başkanı olarak, belirli dönemlerde şehrimizdeki esnafımızla, kahvehanelerdeki vatandaşlarımızla, her Cuma günü halkımızla, halk meclislerinde, okullardaki öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldiğimiz gibi yine belirli dönemlerde de değerli siz muhtarlarımız ile bir araya gelmeye çalışıyoruz. Bir araya gelmemiz birlik ve beraberlik açısından çok önemli, çünkü sonuç itibariyle ilçemiz için bir güç ve bir enerji oluşturuyoruz. Bu toplantılarla hem geçmiş yılların bir değerlendirmesini yapıyoruz, hem de köylerimizde ve mahallelerimizdeki beklentiler ışığında hep birlikte kendimize yol haritası oluşturuyoruz"

ELİMİZİN DEĞMEDİĞİ MAHALLE VE KÖY KALMADI

Görev süresi içerisinde Palandöken ilçesini bir bütün olarak ele aldıklarını hatırlatan Başkan Bulutlar, yapılan hizmetlerle ilgili olarak şu bilgileri aktardı: "Merkez mahallelerimizden köy mahallelerimize kadar az veya çok elimizin değmediği hiçbir caddemiz ve sokağımız kalmadı. İlçemizin doğu bölgesine Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi ve Spor Kompleksi'ni yaptık ve hizmete açtık. İlçemizin tam merkezine yeni Hizmet Binasını yaptık ve hizmete açtık. Yine ilçe merkezimizde bölgesine örnek olacak Nikah Sarayı projesinin temellerini attık, 2018 yılı sonuna doğru hizmete açacağız. İlçe Emniyet Müdürlüğümüzü yaparak Emniyet Müdürlüğü Teşkilatına teslim ettik ve hizmete açtık. İlçemizin batı bölgesi olan Yıldızkent'te ikinci Kültür Merkezinin inşaasına başladık ve bitirme aşamasına getirdik. İnşallah 2018 yılının Haziran ayında hizmete açacağız. Alternatif yollar ve caddeler açtık. İlk defa ilçemizde kentsel dönüşüm ve kentsel yenileme yaptık. Güçlü ve yeni bir araç filosu oluşturduk. Erzurum'daki ilk ve tek Engelsiz Yaşam Merkezini hizmete açtık ve engelli dostlarımızın hizmetine iki adet özel araç tahsisi ettik. 'Yeşil Bir Palandöken Sevdamızdır' diyerek yola çıktık ve bugün itibariyle tüm merkez mahallelerimizde büyük-küçük yaklaşık 82 park ve oyun alanı hizmete açtık. İlçemizde ayrım yapmaksızın cadde, sokak, site, apartman ve bina bahçelerinde standartlara uygun sıcak asfalt serimi gerçekleştirdik. Site ve apartman bahçelerini küçük bir kısmı kaldı, inşallah 2018 yılında bunları da tamamlayacağız. İlçe Kaymakamlığı ve müftülük için bedelsiz arsa tahsisi yaptık. Köy mahallelerimizi de unutmayarak tüm köylerimizin sokaklarını ve yollarını kilit taş ile nakış nakış işledik. Yine bu köy mahallelerimizin camilerimizin minaresi yoktu, 8 minare yaptık ve çevre düzenlemelerini gerçekleştirdik. Tuvaletlerinin tamamını yaparken, ayrıca da gasil hane yaptık, çocuk oyun gurupları kurduk. En önemlisi tüm köy mahallelerimize konuk evi (taziye evi ) yaptık. Bu konuk evlerini merkez mahallelerde de yaptık. Köy imam evleri yaptık. İlçemizde bulunan Toparlak Baba ve Maksut Efendi türbelerini restore ettik.Yeni hizmet binamızda siz değerli muhtarlarımıza bir oda tahsil ederek bu günde bunun açılışını yaptık. Hayırlı olsun."

MUHTARLARDAN BULUTLAR'A TEŞEKKÜR

Öte yandan istişare toplantısında söz alarak görüşlerini dile getiren muhtarlar ise, Palandöken Belediyesi'nin bölge ve hizmet ayrımı yapmadan ilçenin tamamının çehresini değiştirdiğini dile getirdiler. Başkan Bulutlar'a teşekkür eden köy mahalle muhtarları, "Birçoğumuzun köyünde değil kaldırım ve kilitli taş, yürüyecek yol bile yoktu. Ama Palandöken Belediyesi, ilçe merkezine hangi hizmeti ulaştırmışsa, o hizmeti köy mahallelere de getirdi. Köylerin çehresi değişti; Palandöken Belediyesi'ne ve Sayın Başkanımız Orhan Bulutlar'a çok teşekkür ediyoruz" dediler. Palandöken ilçe merkezindeki mahalle  muhtarları da, Erzurum'da fiziki manada en çok yatırım yapan ilçe belediyesi olan Palandöken Belediyesi ile çalışıyor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını vurgulayarak, "Palandöken Belediyesi'nde hakikaten de insan odaklı bir hizmet anlayışı var. İlçedeki her hizmet ve yatırım, insanımızın beklentilerine ve ihtiyaçlarına göre yapılıyor. Sayın Başkanımız Orhan Bulutlar'ın çözüm odaklı ve istişareye dayalı hizmet anlayışı sayesinde ilçemizdeki eksikliklerin neredeyse tamamı giderildi. Sergilediği bu yaklaşımdan dolayı Palandöken Belediye Başkanımız Sayın Orhan Bulutlar'a teşekkür ediyoruz." diye konuştular.