AYDEMİR’DEN AK UFUK TANIMLAMASI
‘AK Parti, Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in kaydıyla Sakarya’nın ayağa kalkması, Türkiye’nin kendi değerleriyle yeniden buluşması, insanımızın inanç, fikir ve teşebbüste hürriyete kavuşmasının ülke siyasetindeki kaydıdır’ diyen Milletvekili Aydemir, ‘AK Parti, milletimizin, 3 Kasım 2002’den 2023’e, ufuk yürüyüşü, tek bayrak, tek vatan, tek millet imanında bütünleşmesidir.’ ifadesini kullandı.
AK DAVA
AK Parti’nin iktidara gelişinin 16. Yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan, mesajında AK Hareketin, zaman ve mekan ölçütünde, bir milletin yeniden, kendi değer ekseni üzerinde kutlu kıymetlerine dönüşünü ifade ve temsil ettiğine dikkat çeken Milletvekili Aydemir, ‘Bu dönüş hareketi büyük milletimizin mazideki ihtişamı diriltmek, mazinin şanlı izinden yürümektir. Bize ait ve bizi tarif eden değerler üzerinde yeniden var olmaktır.’ dedi.
AK HAREKET
AK Hareketle bir vicdan uyanışının başladığı, milli iradenin kendisi yeniden fark ettiğine işaret eden Milletvekili Aydemir, ‘Türkiye’de bazı çevreler yıllarca halka dönüşü geriye dönüş olarak empoze ettiler. Halka çıkan ve onun maddi ve manevi değerleriyle hemhal olan AK zihniyet bu yanlış algıyı değiştirdi. Halka çıkmanın bir irfan ve idrak yüksekliği olduğunu ortaya koyarak, 2023 yürüyüşünü başlattı.’ kaydını düştü.
MİLLİ İRADE VE AK VİCDAN
AK hareket öncesinde Türkiye’de siyaset edenlerin halkla bir mana zıtlaşması içinde olduğunu, milli iradeye ait hayat üslubu, düşünce kaynaklarının hor görüldüğünü, tarihinin eksik, yanlı ve yanlış yorumlandığını, milli irade kültürüne sırt dönen bir anlayışın sergilendiğini söyleyen Milletvekili Aydemir, ‘AK Parti, AK önderin liderliğinde yüce milletimizin benliğine dönüşüdür.’ dedi.
AK ÖNDER, MİLLİ VİCDANIN ÖNDERİDİR
AK Parti’nin milli iradede karşılığı olan tek siyasi hareket olduğunun altını çizen Milletvekili Aydemir, ‘AK Davanın en beliğ tarifi 15 temmuzdaki ihanete karşı milli iradenin destansı duruşudur. Şer odaklarına karşı milli şuurun kaydedildiği 15 temmuz dirilişi, AK hareketin millet gönlündeki yerini temsil eder. Bu dava, AK önderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ve onun gösterdiği ufuk çizgisinde zihin ve gönüllerini buluşturanların davasıdır’ ifadesini kullandı.
TEBRİK
AK Davanın, vatan, bayrak, millet ve devlet rabiasında vahdet ve tevhidi temsil; birlik, bütünlük, beraberlik ve kardeşlik imanını ifade; mazinin muhteşem izleri üzerinden yeni asırlara yürüyüşte ecdat ruh ve vicdanını kaydettiğini belirten Milletvekili Aydemir, ‘AK önderimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 3 kasım 2002’de başlayan bu kutlu yürüyüşün ilelebet sürmesi niyazıyla, bu davaya gönül adayanlara minnet ve şükranlarımızı sunuyor, bu hareketi ferasetiyle manalandıran, destekleriyle bereketlendiren milli iradeye saygılarımızı sunuyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Bu kutlu diriliş ebediyen mübarek, milli irade sonsuza dek aziz olsun’ dedi.