Bir süre önce Dadaşkent Belediyesi kurucu başkanlarından Ensar Coşkun yönetimiyle oluşturulan ve 9 Eylül tarihinde yapılan kongre ile göreve gelen Aziziye İlçe Teşkilatı’nda son günlerde hummalı çalışmalar görmek mümkün. 2019 seçimlerine henüz iki yıl kalmasına rağmen daha şimdiden kolları sıvayan ilçe yönetimi göz dolduruyor. Haftalık Olağan toplantısında yönetim kurulu ve yürütme kurulu üyelerinin konuğu olan Aziziye İlçe Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, tanışma toplantısında yönetim kurulu üyelerine belediye hizmetleri hakkında bilgiler verdi.
COŞKUN; BELEDİYE YÖNETİMİMİZLE UYUMLU ÇALIŞMAYI AMAÇLIYORUZ
Ak Parti Aziziye İlçe Başkanı Ensar Coşkun, yapılan toplantıda Başkan Cevdet Orhan ile seçimler öncesinde uyumlu bir çalışmayı amaçladıklarını söyleyerek, halktan gelen istek, öneri ve sorunların çözümünde belediyenin önemine değindi. Başkan Coşkun, konuşmasında Erzurum ilçeleri içerisinde Aziziye’nin yeni rekorlar getirmesinin ancak halka yaklaşmakla olabileceğine vurgu yaptı. Coşkun Erzurum’un en büyük ilçelerinden biri olan Aziziye’nin hizmet verme noktasında yerel yönetimlerle entegrasyon sağlayacaklarını belirterek, “Belediyelerin ne denli zor koşullarda hizmet verdiğini bizzat yöneticilik yapmam dolayısıyla iyi bilirim. Başkanımız Muhammed Cevdet Orhan’ın AK Partili belediyelere yakışan ölçekte azami gayret göstereceğini düşünüyoruz. Yönetim kurulu üyelerimizin hepsinin bu işi gönüllülük esasına dayalı olarak kabul ettiğinin bilinmesini isterim. Tek amacımız Allah rızasını kazanmak ve milletin sorunlarının çözümünde köprü görevi görmektir” diye konuştu.
“KİMSENİN YÖNETİMİNE KARIŞMAYIZ”
Konuşmasının bir bölümünde Aziziye halkının sorunlarının çözümünde sürekli olarak kapılarını çaldığına vurgu yapan ilçe Başkanı Ensar Coşkun, ilçe yönetimi olarak halkın beklentilerinin karşılanması noktasında belediyenin çalışmalarına yön vermekten ziyade ancak temennilerin bildirilmesinin mümkün olacağını anlattı. Coşkun, Başkan Orhan’a hizmetlerinin eksikliklerinin giderilmesi noktasında her daim vatandaşın taleplerinin takipçisi olacaklarını dile getirerek, “Biz Ak Parti ilçe yönetimi olarak elbette ki Ak Partili belediyelerimizin yaptıkları çalışmaların takipçisi olmalıyız. Onlara elbette ki eksikliklerini anlatmak görevimizdir. Bunun dışında belediye yönetiminin kendi almış oldukları kararlar noktasında karışmamız müdahale etmemiz söz konusu bile olamaz. Bu konuda herkesin sadece amacımızın partinin başarısını sağlamak için çalıştığımızı bilmesini isterim” dedi.
ORHAN; ORTAK PAYDAMIZ HALKIMIZ VE AK DAVA
Tanışma toplantısında yönetim kurulu üyelerinin sorularını yanıtlayan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye belediyesinin hizmetlerindeki zorlukları anlattı. 3 yıla yakın bir zamandır belediye başkanlığı görevini yürüttüğünü hatırlatan Başkan Muhammed Cevdet Orhan, merkez ilçeler arasında Aziziye ilçesinin çok farklı bir konumda olduğunu hatırlattı. Başkan Orhan, Ak Partinin kuruluşundan bu yana Ak Partiye en büyük desteği veren merkez ilçelerin başında geldiğini belirterek, “116 kilometre uzaklıkta bile mahallesi olan ender ilçelerden biriyiz. 69 köy mahallemiz toplam 1700 kilometrekareye hizmet veriyoruz. Bu büyük alana rağmen nüfusumuzun az oluşuyla belediye paylarından istediğimiz ölçüde alamıyoruz. Ak Parti iktidarıyla parti ayrımı yapılmadan tüm belediyelere sağlanan kolaylıkların avantajları ile hizmetlerimizde beklenen kaliteyi yakaladık diyebiliriz. Bazı lokal eksikliklerimiz olabilir. Bunların giderilmesi ve tespit edilmesi noktasında vatandaşlarımızın ve partililerimizin katkılarını bekliyoruz” dedi.
BAŞKAN COŞKUN İLÇEMİZ İÇİN BÜYÜK ŞANSTIR
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, bir süre önce yapılan kongre ile göreve gelen İlçe Başkanı Ensar Coşkun’a da övgüler yağdırdı. Başkan Coşkun’un Dadaşkent Belediyesinin kurucu başkanı olması hasebiyle belediyecilikteki tecrübelerinden istifade edeceklerini kaydeden Başkan Orhan, “Değerli ilçe başkanımız belediyecilik yapmasından kaynaklı sorunlarımıza vakıf birisi. Çözümler noktasında merkezi hükümetle de iyi diyaloglar içerisinde olabilir. İnanıyorum ki yapılacak seçimlerde iyi bir koordinasyonla büyük başarılara hep birlikte imza atabiliriz. Yönetim Kurulu üyelerimizin de desteklerini her daim bekliyoruz” şeklinde konuştu.