Cuma Namazı öncesi okutulan Mevlid-i Şerife, Erzurum Valisi Sayın Seyfettin Azizoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Şehit Murat Ellik’in Babası Osman Ellik, silah arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Namaz çıkışında kısa bir açıklama yapan Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, “Bir millet; kendisi için canını feda eden, kanını döken şehitlere ne kadar sahip çıkarsa o kadar da geleceğe güvenle bakar. O sebeple dün Şenkaya’da iki şehidimizin mezarını ziyaret ettik, bugün de 15 Temmuz Şehitlerimizden Murat Ellik’ in adının verildiği camide okunan Mevlid-i Nebi ile Şehidimizi yâd ettik. Murat Ellik ile birlikte 15 Temmuz darbe girişiminde ve terörle mücadele sırasında şehit olan tüm şehitlerimize Allah Rahmet eylesin. Bu şehitlerimizin sayesinde biz bayrağımızın altında hür yaşıyoruz. Hür yaşayan milletler, gerektiği zaman da bu vatan, bu millet, bu bayrak için canını seve seve feda etmekten asla vazgeçmez. Türk milleti de böyle bir millettir. Kim bu ülkenin birliğini, dirliğini, kardeşliğini ve beraberliğini bozmaya kalkışırsa, millette bu oyunu en son 15 Temmuz da bozduğu gibi anında bozma güç ve kudretine sahiptir” dedi.
Okunan Kuran-ı Kerim ve Mevlit-i Nebi’nin ardından şehitlerimiz ve memleketimizin birliği ve beraberliği için dualar edildi. Daha sonra cemaate lokum ikram edildi.