14 Şubat Sevgililer Günü için özel nikah tarihi belirleyen çiftlerin son nikahını Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, nasihatte bulundu. Evliliğin, kutlu bir müessese olduğunu vurgulayan Ali Korkut, "Milletin en küçük birimi ailedir. Evliliğinizi tebrik ediyorum. Kuracağınız ailenin huzurlu, dini ve milli kültüre bağlı olması temennisinde bulunuyorum. Unutmayın, en büyük sevgili vatandır. Onun için yetiştireceğiniz evlatlarınızı bu düstur üzerine büyütmenizi istiyorum. Vatana, millete, İslam'a ve insanlığa faydalı evlatlar, anne ve babanın en büyük mükafatıdır.

Burada sizlere nikah kıyarken, Afrin harekatında görev alan sözlü, nişanlı, evli vatan evlatlarımızın vatanlarına duydukları sevdanın derecesini hissetmenizi sizlerden bekliyorum. İnşallah, Mehmetçiğimiz hiç kayıp yaşamadan, hatta burunları kanamadan sözlülerine, nişanlılarına, eşlerine, yuvalarına dönerler. İnşallah, onlardan birinin nikahını da ben kıyarım" şeklinde konuştu.

Genç çiftten asker selamı

Ali Korku'un nikahını kıydığı çift İsmail Sözez ile Merve Şamhili'ne evlilik cüzdanlarını verirken 'Cumhurbaşkanımızın belirttiği üzere en az üç evlat istiyorum. Görüyorsunuz her yanımız düşmanla çevrili, bizim güce ihtiyacımız var' sözlerine genç çiftin yakınları 'en dört' diye tempo tuttular. İsmail Sözez ile Merve Şamhili evlilik cüzdanını aldıktan sonra Zeytin Dalı harekatına katılan Mehmetçiklerle yüreklerinin bir olduğunu belirttiler. Genç çift asker selamı durarak kahramanlara selam yolladı.